KJ Ilulissat


KJ Ilulissat
Box 402
3952 Ilulissat
Tel. (+299) 94 26 63

Fill out my online form.

Employees, Ilulissat


Karl Jensen

DIREKTØR / CEO
karl@kj.gl (+299) 58 33 80

Mads H. Nørgaard

TRAINEE /ASSISTANT CEO
mads@kj.gl (+299) 58 33 81

Søren Lindenhann

OPMÅLING
sl@kj.gl (+299) 28 86 68

Hartvig Iversen

VÆRKFØRE/VÆRKSTED
hartvig@kj.gl (+299) 55 64 40

Bo Simonsen

FORMAND/JORD
bo@kj.gl (+299) 58 33 78

Lars Lukassen

TØMRER FORMAND, TRÆELEMENTER
(+299) 54 58 68

Klaus Berthelsen

BOGHOLDER OG LÆRLINGE KOORDINATOR
klaus@kj.gl (+299) 942663

Palle Bendtsen

ØKOMONICHEF / CFO
palle@kj.gl (+299) 58 33 10

Bjarke F. Cortes

PROJEKTCHEF/MAK
bc@kj.gl (+299) 58 33 23

Jakob Forsingdal

BYGGELEDER
jakob@kj.gl (+299) 583340

Allan Korsgaard Sørensen

BYGGE- OG ENTREPRISELEDER
allan@kj.gl +299 58 33 35

Steffen Buchhave

PROJEKTLEDER
steffen@kj.gl (+299) 52 88 57

Johansinnguaq Andreassen

PROJEKTLEDER
johan@kj.gl (+299) 58 33 36

Mads Chr. Nielsen

PROJEKTKOORDINATOR, ILU
mac@kj.gl (+299) 241876

Morten Møller-Larsen

DRIFTSLEDER, MURER OG BETON, ILULISSAT
+299 58 33 22 morten@kj.gl

See our previous projects and references


Follow us on Youtube


AASIAAT

Box 300, 3950 Aasiaat
Tel. (+299) 89 27 67

Jens Jensen
(+299) 89 27 67
(+299) 58 27 87
jens@kj.gl

ILULISSAT

Box 402, 3952 Ilulissat
Tel. (+299) 94 26 63

Karl Jensen
(+299) 94 26 63
(+299) 58 33 80
karl@kj.gl

Webbureau ITTP